خبر

رشد شگفت‌انگیزِ تعداد مشترکان اینترنت نسل پنجم

توسط cyberpajoohi

در حالی که پیش از این پیش‌بینی می‌شد که در بهترین حالت تعداد مشترکین 5G (اینترنت نسل پنجم) به 580 میلیون نفر برسد، حال شرکت اریکسون برآورد کرده است که تعداد مشترکین این نسل از اینترنت تا پایان 2021 به بیش از 660 میلیون خواهد رسید. کارشناسان این شرکت معتقدند که رشد بی سابقه مشترکین در چین و آمریکای شمالی باعث بر هم خوردن معادلات شده است.

تازه‌ترین پیش‌بینی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مخابراتی از رسیدن آمار جهانی اشتراک 5G(اینترنت نسل پنجم) به 660 میلیون نفر تا پایان سال 2021 حکایت دارد. در همین زمینه اریکسون (سازنده تجهیزات مخابراتی سوئدی) در تازه‌ترین گزارش خود، ضمن مطرح نمودن این برآورد، تقاضای بیش از حد انتظار در چین و آمریکای شمالی را دلیلی برای پیش‌بینی جدید خود عنوان کرده است. این در حالی است که پیش از این همین شرکت برآورد کرده بود که تعداد مشترکین نسل پنجم اینترنت تا پایان 2021 به 580 میلیون نفر برسد.

همچنین کارشناسان اریکسون انتظار دارند که تا پایان سال 2027، اشتراک 5G به 4.4 میلیارد نفر برسد که تقریباً نیمی از کل اشتراک­های تلفن همراه در آن زمان را تشکیل خواهد داد. انتظار می­رود اشتراک 5G در سال 2027 به غالب­ترین فناوری دسترسی به تلفن همراه تبدیل شود .

اریکسون همچنین در گزارش خود عنوان کرده است که در سه ماهه اخیر تعداد اشتراک 5G با 98 میلیون افزایش به حدود 570 میلیون نفر رسیده است. این شرکت بر این اعتقاد است که تقاضای بیش از انتظار در چین و آمریکای شمالی و کاهش قیمت دستگاه‌های5G از عوامل اصلی رشد تعداد مشترکین نسل پنجم در ماه‌های اخیر بوده است. بر اساس گزارش اریکسون در حال حاضر بیشترین نفوذ 5G در شمال شرق آسیا است، با این وجود پیش‌بینی می‌شود که تا 2027 توازن فعلی بر هم خورده و در آن سال آمریکای شمالی با 90 درصد دارای بیشترین نفوذ باشد.

از سوی دیگر­، اشتراک­های 4G در طول سه ماهه اخیر، تقریباً 48 میلیون افزایش یافته است و در حال حاضر در سه ماه پایان سال به بیش از 4.6 میلیارد نفر رسیده است. با این وجود پیش‌بینی می‌شود که که تا تعداد اشتراک این نسل از اینترنت تا پایان سال 2027 به حدود 3.3 میلیارد کاهش یابد و عمده مشترکین به به 5G مهاجرت ‌کنند­.

منبع: https://techbooky.com/ericsson-forecasts-660-million-global-5g-subscriptions/

نظر دادن