خبر

آیا ناسا به نشانه‌هایی از وجود حیات در فرازمین دست پیدا کرده است؟

توسط cyberpajoohi

در حالی که آژانس‌های فضایی تلسکوپ‌ها، مریخ‌نوردها و کاوشگرهای جدیدی را برای جستجوی سیارات قابل سکونت و حیات بیگانه در فراسوی زمین پرتاب می‌کنند، یک کشیش بریتانیایی به ناسا کمک می‌کند تا بفهمد کشف موجودات فرازمینی چگونه می‌تواند دید ما از جهان را تغییر دهد.

اندرو دیویسون، کشیش و استاد الهیات دانشگاه کمبریج با مدرک دکترای بیوشیمی از آکسفورد، از جمله 24 کشیش و استاد الهیاتی است که در یک برنامه تحت حمایت ناسا در مرکز تحقیقات الهیات در پرینستون مشغول به فعالیت است. این کشیش‌ها در حال ارزیابی و مطالعه بر روی این موضوع هستند که ایالات متحده و ادیان اصلی جهان چگونه باید به اخباری درباره وجود حیات در جهان‌هایی فراتر از دنیای ما واکنش نشان ‌دهند.

هرچند به نظر می‌رسد در منظومه شمسی ما حیات دیگری وجود نداشته باشد، اما میلیاردها کهکشان دیگر وجود دارد که در آن‌ها سیاراتی به دور ستاره‌های خود می‌چرخند و وجود حیات در آن‌ها نیز محتمل به نظر می‌رسد. در حال حاضر آژانس‌هایی فضایی و کشورهای مختلف مشتاق هستند تا در این رابطه اطلاعات جدید کسب کنند و تلسکوپ فضایی «جیمز وب» که اخیرا به فضا پرتاب شد نیز می‌تواند در آینده سرنخ‌های جدیدی به اخترشناسان ارائه کند.

هنگامی که دانشمندان در این زمینه به کشفیات جدیدی دست پیدا کنند، دو سوال اساسی پیش روی انسان‌ها خواهد بود. اول اینکه چگونه با این گونه زنده جدید در تماس باشیم؟ و مهمتر اینکه چگونه میلیاردها انسان روی زمین را آگاه کنیم که در این جهان تنها نیستیم؟ 

بعید نیست اگر ناسا به یافتن حیات بیگانه در سیارات دیگر نزدیک شده باشد. احتمالا به همین دلیل قصد دارد جامعه جهان را برای اعلام اخبار آن در آینده، آماده کند. این موضوع از طرفی دیگر می‌تواند به دستاوردهای قابل انتظار تلسکوپ جیمز وب در آینده اشاره داشته باشد تا زمینه‌های لازم برای کشفیات آن فراهم شود.

منبع: https://www.thetimes.co.uk/article/heavens-above-nasa-hires-priest-to-prepare-for-an-alien-discovery-sdczvwgqm

نظر دادن