خبر

عرضه گسترده ربات‌های خانگیِ آمازون در سال 2022

توسط cyberpajoohi

آنچه نباید در سال 2022 انتظارش را داشته باشیم، عرضه ربات‌هایی است که از بچه‌ها مراقبت می‌کنند، ظرف ها را می‌شویند و گرفتگی توالت را باز می‌کنند؛ اما می‌توان انتظار داشت در این سال ربات‌هایی خانگی وارد بازار شوند که از بلندگوی هوشمند یا جاروبرقی شما بیشتر کارآیی دارند. این ربات Astro نام  دارد. این ربات از نسل ربات‌های خانگی یکپارچه است که قرار است آمازون آن را عرضه کند. Astro می‌تواند با استفاده از حسگرهای خود در خانه شما پرسه بزند؛ می‌تواند همه کارهای معمولی از جمله پخش کردن موسیقی، پاسخ به سوالات و… را انجام دهد. دوربین‌های Astro در غیبت شما بر خانه‌تان نظارت می‌کند. اگر این ربات در خانه یکی از بستگان مسن شما قرار داشته باشد، میتواند شرایط او را به شما گزارش دهد تا از وضعیت جسمی و سلامتی او آگاه شوید.

دیوید لیمپ، معاون ارشد دستگاه‌ها و خدمات در آمازون، پروژه Astro را نشان‌دهنده تغییر به سمت «محیط» می‌‎داند. او معتقد است که عرضه این محصول باعث محو شدن کامپیوترها از زندگی ما می‌شود و موجب می‌گردد که ما به جای آنکه دائم سرمان در گوشی‌های موبایلمان باشد، بیشتر با محیط اطرافمان تعامل داشته باشیم.

به گزارش وال‌استریت آمازون در ماه‌های اخیر عرضه آزمایشی Astro را در تعداد محدود و به قیمت 1000 دلار آغاز کرده است، اما بنابر اظهارات «لیمپ»، تعداد درخواست‌ها برای داشتن این ربات خانگی بیش از انتظار این شرکت بوده است. آمازون در تلاش است تا تعداد موجودی و عرضه این محصول را در سال 2022 افزایش دهد.

همچنین آمازون در تلاش است تا در سال 2022 در دسترس بودن را گسترش دهد و خدمات نگهبانی را نیز به امکانات این پروژه اضافه کند، خدماتی که این فرصت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آنها بتوانند از طریق Astro خواربار و مواد مشابه دیگر را نیز سفارش دهند.

نظر دادن