خبر

گوگل‌مپ چگونه موجب به دام افتادن رهبر مافیای ایتالیا شد؟

توسط cyberpajoohi

پلیس اسپانیا یکی از رهبران مافیای ایتالیا را بعد از 20 سال به کمک تصاویر گوگل مپ شناسایی و دستگیر کرد. جواکینو گامینو 61 ساله با نام جعلی در گالاپاگار در نزدیکی مادرید پایتخت اسپانیا زندگی می‌کرد، اما تصویری که در بخش نمای خیابانهای گوگل مپ منتشر شده بود، منجر به شناسایی این رهبر مافیای سیسیل در جنوب ایتالیا شد. وزارت کشور ایتالیا نام او را در فهرست مظنونان فراری و خطرناک قرار داده بود. به گزارش رسانه‌های اسپانیایی او در شهر گالاپاگار به سبزی فروشی و طباخی مشغول بوده است.

جزییات زیادی از جزییات ردگیری این فرد توسط پلیس اسپانیا و ایتالیا در دسترس نیست به خصوص که تصاویر گوگل مپ چهره اشخاص را محو می‌کند. در تصویری که از این رهبر مافیای ایتالیا روی گوگل مپ قرار گرفته نیز تصویر او و شخص دیگری در کنارش به صورت محو دیده می‌شود. گوگل این عکس را در تابستان 2018 در یکی از خیابانهای گالاپاگار گرفته بود.

این شخص بعد از دستگیری از پلیس پرسیده بود که چگونه من را پیدا کردید؟ من حتی ده سال به خانواده ام هم زنگ نزده‌ام! گامینو در اواخر دهه 90 در بارسلونا بازداشت شده بود، اما در سال 2002 به شکل مرموزی از زندانی در رم پایتخت ایتالیا گریخت. او احتمالا به زودی به ایتالیا تحویل داده خواهد شد.

نظر دادن