خبر

درآمد عجیب هکرهای کره شمالی از دزدی بیت‌کوین!

توسط cyberpajoohi

سال گذشته شاهد انفجار قیمت ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و اتریوم تا 80 درصد نسبت به قبل بودیم تا هکرها به فکر کسب درآمد از طریق نفوذ به صرافی‌ها بیفتند. در این بین هکرهای اهل کشور کره شمالی نیز سال خوبی را پشت سر گذاشتند و مبالغ هنگفتی از حمله به دنیای کریپتو به جیب زدند.

بر اساس گزارشی از تحلیلگران سایت Chainalysis، هکرهای اهل کره شمالی موفق شدند تقریباً 400 میلیون دلار را از پلتفرم‌های ارز دیجیتال بدزدند که البته بیشتر حجم این دزدی به رمزارز اتر مربوط بوده است.

گفته می‌شود برای اولین بار، اتر 58 درصد دارایی‌های دزدیده شده را به خود اختصاص داده و آلت‌کوین‌ها در کنار توکن‌های ERC-20، در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. Chainalysis اعلام کرده که تنها 20 درصد مبالغ دزدیده شده به بیت کوین اختصاص دارد.

تعدد و تنوع زیاد در توکن‌های موجود در بازار باعث شده‌ تا هکرها و مجرمان اینترنتی روش‌های بیشتری برای دسترسی به آن‌ها در اختیار داشته باشند. طبق گزارش‌ها، روند فعلی کار جابه‌جایی رمزارزها با یکدیگر در پلتفرم‌های غیرمتمرکز با استفاده از DeFi را شامل می‌شود که می‌توان در آن تاریخچه معاملات را پنهان کرد و رد پای دزدی را از بین برد.

این پر کاربردترین روش مورد استفاده توسط هکرهای اهل کره شمالی بوده که بیشتر از 65 درصد موارد دزدی را شامل می‌شود که نسبت به 42 و 21 درصد در سال‌های 2019 و 2020، افزایش داشته است. تعداد حمله‌های مربوط به هکرهای کره شمالی نیز از 4 به 7 عدد افزایش یافته تا به بیشترین میزان نسبت به سال 2018 برسد

Chainalysis ادعا می‌کند که بیشتر حملات مورد اشاره به یک گروه با نام APT38 مربوط بوده که با عنوان Lazarus Group نیز شناخته می‌شود. باورها بر این است که این گروه توسط سازمان‌های امنیتی کره شمالی و مشخصاً اداره کل بازبینی در این کشور اداره می‌شود.

نظر دادن