خبر

هدست AR اپل چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

توسط cyberpajoohi

به گزارش AppleInsider، به نظر می‌رسد عرضه هدست AR اپل با تأخیر مواجه شده است. اکنون، گزارش جدیدی نشان می‌دهد که چه زمانی و با چه قیمتی می‌توان این محصول را در بازار مشاهده کرد.

گزارش جدیدی ادعا می‌کند که هزینه تمام شده برای توسعه و اجزای دستگاه واقعیت افزوده اپل (Apple AR) که مدت‌ها شایعه شده بود، قیمت بالای آن را توجیه می‌کند. تا کنون، شایعه شده است که قیمت این دستگاه بین 1000 تا 3000 دلار بوده و به نظر می‌رسد اپل ممکن است در هنگام عرضه هدست، حتی قیمت بالاتری از این محدوده انتخاب کند.

البته ابتدا باید دید اپل چه زمانی هدست AR خود را عرضه می‌کند. تا کنون، شایعاتی مبنی بر عرضه این هدست در اواخر سال 2022 شنیده شده است. اکنون اما، گزارش دیگری ادعا می‌کند که عرضه این هدست تا سال 2023 به تعویق خواهد افتاد.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ و خبرنامه «Power On» او، اپل در مورد قیمت داخلی عینک واقعیت افزوده خود که «بالاتر از 2000 دلار» است صحبت کرده است. در این صورت، همانطور که انتظار می‌رود، اپل معمولاً نسبت به رقبای خود هزینه بالایی را برای محصولات دریافت می‌کند، اما به نظر می رسد این بار، قیمت بالای احتمالی به دلیل برخی از فناوری های داخلی است که هدستAR  را تأمین می‌کند.

علاوه بر این، گورمن تأکید می‌کند که استفاده از دو پردازنده و همچنین پنل‌های نمایشگر با وضوح 8K، لنزهای احتمالی و فناوری صوتی پیشرفته، می‌توانند مقصر افزایش قیمت هدست AR باشند. در واقع این قطعات به خودی خود می‌توانند هزینه زیادی در بر داشته باشند.

بر اساس این گزارش، تراشه هدست واقعیت افزوده اپل باید دارای عملکردی مانند M1 Pro باشد زیرا به پردازش گرافیکی پیشرفته نیاز دارد. به عنوان مثال، تراشهM1  از یک پردازنده گرافیکی هشت هسته‌ای استفاده می‌کند، در حالی که نسخه Pro آن دارای 14 یا 16 هسته گرافیکی است. البته، یک هدست AR مانند این دستگاه، نیاز به رندر و پردازش سریع تصویر دارد.

اما این تنها چیزی نیست که گورمن در مورد هدست AR اپل اذعان دارد. او معتقد است که دستگاه مورد بحث اپل در درجه اول گیمرها را هدف قرار خواهد داد و به عنوان «رویایی برای توسعه دهندگان بازی» در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، طبق گزارش‌ها، اپل می‌تواند با شرکای رسانه‌ای برای ایجاد محتوا برای دستگاه AR/VR برای مصرف رسانه‌ای همکاری کند.

همچنین انتظار می‌رود هدست AR اپل با قابلیت‌های ارتباطی سرگرم‌کننده‌ای مانند Animojis و «تجربه‌ی VR FaceTime» عرضه شود. به گفته گورمن، این دستگاه را می توان Apple Vision  یا Apple Reality، Apple Sight/iSight، Apple Lens   و Apple Googles  نامید.

تا کنون، تصور می‌شد که در سال جاری میلادی اولین هدست AR اپل را با رونمایی در کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC ببینیم. با این حال، اخیراً گزارش شد که هدست AR این شرکت ممکن است تأخیر داشته باشد. به نظر می‌رسد که اپل اکنون در نظر دارد عرضه خود را چند ماه به تعویق بیندازد،؛ امری که می‌تواند به این معنی باشد که این دستگاه تا پایان سال رونمایی رسمی شده و در سال 2023 عرضه می‌شود.

نظر دادن