مطالعات فناوری و نوآوری

راه حل هایی که سفر به فضا را در زمین برای علاقه مندان شبیه سازی می کنند!

توسط cyberpajoohi

سفر به فضا برای همه ساکنان زمین جذاب است اما این تجربه قیمت سرسام آوری دارد که در دسترس همه نیست. چند شرکت با همکاری ناسا برنامه هایی برای سفر به فضا در زمین را تدارک دیده اند.

دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ زمان هیجان انگیزی بود، دهه مسابقه فضایی. ما هرگز در دوره‌ای بدون کاوش‌های فضایی و پرواز‌های فضایی سرنشین دار زندگی نخواهیم کرد. تقریباً غیرممکن است که خبری بدون تیتر یک مریخ‌نورد جدید، یک تلسکوپ فضایی، یا یک رویداد نجومی وجود داشته باشد.

امروزه به یک جهش بزرگ در اکتشاف فضا رسیده ایم: پرواز‌های فضایی تجاری که به گردشگری فضایی نیز معروف است. اما پیشرفت در گردشگری فضایی بیشتر برای میلیاردر‌ها است و اکثر خریداران بلیط این سفر‌ها افراد ثروتمند هستند. به عنوان مثال، رزرو صندلی در Virgin Galactic برای سفر به فضا ۲۵۰ هزار دلار هزینه دارد و زمانی که ناسا در سال ۲۰۱۹ گفت که به شهروندان عادی اجازه پرواز به ایستگاه فضایی بین‌المللی را می‌دهد، هزینه اقامت در آنجا را ۳۵ هزار دلار در هر شب تعیین کرد. قیمت برای رسیدن به آنجا حدود ۵۰ میلیون دلار است.

با این حال، در حالی که منتظر کاهش قیمت‌ها هستیم، هنوز راه‌هایی برای تجربه گردشگری فضایی در زمین وجود دارد. این ماجراجویی‌های زمینی طیفی از تجربیات را پوشش می‌دهد و آنچه را که در فضا به دست می‌آید شبیه‌سازی می‌کند و با بودجه بسیاری از افراد متناسب است.

پرواز با هواپیمای کم جاذبه

اگر یک نیروی ثابت روی زمین وجود داشته باشد، گرانش است. گرانش زمین معیار گرانش انسان در سایر بخش‌های منظومه شمسی است. گرانش در فضا از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. برای یک مسافر فضایی، مقدار گرانش صفر است. گرانش برای کسانی که از یک جرم آسمانی دیگر مانند مریخ، یک سوم گرانش زمین و در ماه یک ششم گرانش زمین است. برای شبیه سازی این تفاوت‌ها در گرانش دو شرکت وجود دارد که پرواز‌های گرانش صفر را ارائه می‌دهند.

شرکت‌های آمریکایی Zero-G و European Air Zero-G از هواپیما‌های اصلاح شده برای شبیه سازی نیرو‌های گرانشی مختلف از طریق یک سری پرواز‌های چرخشی استفاده می‌کنند. در طول پرواز، خلبانان هواپیما را از طریق مانور‌هایی که گرانش مریخ و ماه را شبیه سازی می‌کند، به پرواز در می‌آورند. گرانش صفر دقیقاً صفر نیست، در واقع بی وزنی است که آزادانه به سمت زمین می‌افتد. هزینه سفر با Zero G از ۶۷۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار آمریکا است و در ایالت‌ها و شهر‌های مختلف آمریکا در طول سال انجام می‌شود.

از مریخ در اسپانیا دیدن کنید

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که زندگی در مریخ واقعاً چگونه است؟ Astroland می‌تواند به این سوال پاسخ دهد. به طور شهودی، این کار دشوارتر از کار قبلی خواهد بود، هم از نظر فیزیکی و هم از نظر روانی. برنامه Astroland شبیه برنامه HI-SEAS ناسا است، اما پایگاه توریستی وسیع تری را هدف قرار می‌دهد. شرکت Astroland در اسپانیا واقع شده و تلاش برای گسترش دسترسی به گردشگری فضایی بر روی زمین را در اروپا انجام می‌دهد.

نقطه برجسته Astroland ایستگاه Ares است، یک محیط واقع گرایانه که در یک غار برای شبیه سازی طرحی برای استقرار احتمالی در مریخ ساخته شده است. در حالی که جزئیات نحوه پیوستن به ماموریت Astroland در حال حاضر محدود است، اما ایده این است که همه برای یک مکان در یک تیم هزینه کنند، سپس آموزش‌های پیشرفته را برای تعیین نقش خود در تیم سپری کرده و سپس هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند. هزینه اولیه برای این بازدید حدود ۶۰۰۰ یورو (۷۰۰۰ دلار آمریکا) برای یک ماه آموزش به علاوه سه روز و سه شب اقامت در ایستگاه Ares است.

کمپ فضایی

اگر ترجیح می‌دهید پا‌های خود را روی زمین نگه دارید، اما همچنان می‌خواهید فضای بیرونی را تجربه کنید، جایی بهتر از کمپ فضایی وجود ندارد. این کمپ با فیلم خانوادگی کمپ فضایی دهه ۸۰ محبوبیت پیدا کرد و بچه‌ها نسل‌هاست که در کمپ فضایی در هانتسویل، آلاباما شرکت می‌کنند. همچنین یک برنامه بزرگسال برای همه کسانی که در کودکی به این کمپ رفته اند یا برای کسانی که فرصت پیوستن را از دست داده اند، وجود دارد.

برنامه آموزش فضانوردان آخر هفته برای بزرگسالان فرصتی برای مشارکت و یادگیری در مورد علوم سیاره‌ای، مکانیک مداری و ماموریت‌های گذشته، حال و آینده ناسا است. کمپ فضایی در مرکز موشکی و فضایی آمریکا واقع شده و بخشی از مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا است و تمامی برنامه‌ها شبیه به ماموریت‌های واقعی ناسا طراحی شده اند. این موضوع به این معنی است که می‌توانید در شبیه‌سازی‌های خلبان کپسول Orion، کار بر روی کنترل ماموریت، پیاده‌روی فضایی (از کشتی خارج شوید تا در واحد‌های ISS کار کنید) و آموزش زیر آب شرکت کنید! هزینه حضور در این کمپ فضایی ۱۹۹ تا ۲۹۹ دلار برای هر نفر و ۱۵۰ دلار برای هر نفر برای یک برنامه زیر آب است.

به عنوان فضانورد در شهر ستاره‌ای آموزش ببینید

شما می‌توانید با شرکت در برنامه آموزش فضانوردان برای ماجرا‌های فضایی، که تجربیات گردشگری فضایی از مشاهده پرتاب موشک‌های فضایی در قزاقستان تا تحویل فیزیکی گردشگران به ایستگاه فضایی بین المللی را ارائه می‌دهد، جای پای فضانوردان واقعی چه آمریکایی و چه روسی بگذارید. اما بیایید روی چیزی که برای ما مهم است، یعنی آموزش فضانوردان واقعی تمرکز کنیم.

آموزش پرواز‌های فضایی در شهر ستاره روسیه در نزدیکی مسکو انجام می‌شود. در طول این تجربه، شرکت کنندگان یاد می‌گیرند که چگونه با یک فضاپیمای روسی سایوز در یک شبیه ساز پرواز و پیاده روی فضایی را تمرین کنند و در یک سانتریفیوژ سوار شوند تا درک بهتری از نیرو‌های گرانشی که در حین پرتاب با آن‌ها مواجه می‌شوند، بدست آورند. این آزمایش دیدگاه متفاوتی نسبت به سایر آزمایش‌های موجود در این فهرست ارائه می‌کند، زیرا به جای آژانس فضایی آمریکا ناسا، بر برنامه فضایی روسیه Roscosmos تمرکز دارد. آموزش پرواز فضایی Space Adventures یک تجربه سفارشی است که در صورت درخواست قیمت آن در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

منبع: ibelieveinsci

انتهای پیام/

نظر دادن